Filip Bajon w EC1 Łódź. Będzie spotkanie po seansie
Filip Bajon Łódź odwiedzi już 19 maja, aby spotkać się z widzami w kinie EC1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 pokazem filmu „Aria dla atlety”, po którym zaplanowano dyskusję z wybitnym reżyserem.
„Aria dla atlety” wraca na duży ekran w Łodzi
To będzie przedpołudnie dla widzów, którzy chcą zobaczyć polskie kino z najwyższej półki i od razu porozmawiać o nim z jego twórcą. We wtorek, 19 maja, o godz. 11:00 kino EC1 Łódź pokaże „Arię dla atlety”, reżyserski debiut Filipa Bajona. Po projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserem.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Wtorki dla seniora”. Jak podaje miasto, publiczność będzie mogła nie tylko obejrzeć film, ale też posłuchać o kulisach jego powstawania i pracy na planie. To ważny element spotkania, bo „Aria dla atlety” od lat uchodzi za jeden z najbardziej charakterystycznych tytułów polskiego kina końca lat 70.
Film o sile, ambicji i widowisku
„Aria dla atlety” opowiada o świecie siłaczy, cyrków i wielkich emocji. Według informacji opublikowanych przez miasto, film do dziś wyróżnia się estetyką i galerią mocnych, zapadających w pamięć postaci. W materiałach zapowiadających seans pojawia się także porównanie do kina Federico Felliniego.
To film, który trudno zamknąć w jednej prostej kategorii. Z jednej strony jest opowieścią o karierze i widowisku, z drugiej – o cenie sukcesu, samotności oraz mechanizmach świata, który żywi się pokazem. Właśnie dlatego spotkanie z Bajonem może być dla widzów czymś więcej niż standardową rozmową po seansie.
Filip Bajon spotka się z widzami
Filip Bajon należy do najważniejszych nazwisk polskiego kina. Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi, a w dorobku ma kilkadziesiąt filmów. Jak informuje Łódź.pl, reżyser zdobywał również nagrody, w tym na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Dla łódzkiej publiczności to spotkanie ma dodatkowy kontekst. Bajon jest związany z miastem przez Szkołę Filmową, jedną z najważniejszych instytucji artystycznych w Polsce. Rozmowa w EC1 może więc dotyczyć nie tylko samego filmu, ale też łódzkiego zaplecza, z którego wyrastało wielu twórców polskiego kina.
Seans „Arii dla atlety” i spotkanie z Filipem Bajonem odbędą się 19 maja o godz. 11:00 w kinie EC1 Łódź. W komunikacie nie podano dodatkowych informacji o zasadach udziału ani cenach biletów.
Autor
Redakcja
Tekst opublikowany w redakcji Łódź+. Masz temat? Napisz do nas – szukamy najlepszych historii z miasta.
Dyskusja
0 komentarzy
Komentarze są moderowane przed publikacją.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy.



