Łódź Soccer Camp startuje. Młodzi zagrają przed legendami
Łódź Soccer Camp po raz pierwszy sprowadzi do miasta drużyny U-11 z kilku klubów w Polsce. Młodzi piłkarze i piłkarki będą trenować w Łodzi, a kulisy ich przygotowań trafią do serialu dokumentalnego. Finał zaplanowano na dużej scenie, tuż przed jednym z najgłośniejszych piłkarskich wydarzeń lata.
Młodzi piłkarze i piłkarki zagrają w Łodzi nie tylko o zwycięstwo, ale też o przeżycie, które może zostać z nimi na lata. Od 25 do 29 sierpnia 2026 roku odbędzie się pierwsza edycja Łódź Soccer Camp, nowego projektu dla drużyn dziewcząt i chłopców w kategorii U-11.
Jak informuje miasto, do udziału wybrano sześć zespołów z Polski, które dołączą do drużyn partnerskich AKS SMS Łódź. W campie mają wziąć udział Girls Mieścisko, Vielgovia Szczecin, Akademia Warty Poznań, Naprzód Zielonki, Akademia Piłkarska Nazar, KS Avia Kamionki oraz drużyny AKS SMS Łódź. Każdy z zakwalifikowanych klubów odwiedził Grzegorz Krychowiak, ambasador i pomysłodawca przedsięwzięcia.
Treningi, eksperci i dokument o młodych zawodnikach
Łódź Soccer Camp ma potrwać pięć dni. Według zapowiedzi uczestnicy będą trenować, rywalizować, a także spotkają się z dietetykiem i fizjoterapeutą. W wydarzeniu ma wziąć udział Grzegorz Krychowiak oraz inne gwiazdy sportu. Organizatorzy zapowiadają również serial dokumentalny, który pokaże drogę młodych zawodniczek i zawodników od powołania do finałowych meczów.
Chcemy, aby podczas campu młodzi piłkarze i piłkarki zdobyli nie tylko wiedzę piłkarską podczas treningów, ale również poznali zasady zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz sportowej rywalizacji – powiedział Grzegorz Krychowiak. Dodał, że dodatkową atrakcją będzie udział uczestników w realizacji filmu dokumentującego przebieg obozu.
Finał przed Meczem Gwiazd Polska – Francja
Najważniejszy sportowy moment campu zaplanowano na 29 sierpnia 2026 roku. Tego dnia najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców mają rozegrać finałowe mecze przed Meczem Gwiazd Polska – Francja na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Wszyscy uczestnicy obozu mają później zasiąść na trybunach podczas głównego wydarzenia.
Druga edycja Meczu Gwiazd będzie rewanżem po ubiegłorocznym remisie. Organizatorzy zapowiadają udział legend polskiej i francuskiej piłki oraz znanych postaci ze świata sportu, muzyki, mediów i internetu. W reprezentacji Polski mają wystąpić m.in. Zbigniew Boniek, Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Marcin Oleksy i Jakub „Quebo” Grabowski. Po stronie Francji zapowiedziano m.in. Samuela Umtitiego, Jean-Pierre’a Papina, Roberta Pirèsa, Christiana Karembeu i Alaina Giresse’a.
Reprezentację Polski ma poprowadzić Czesław Michniewicz, a spotkanie ma sędziować Szymon Marciniak.
„Mam nadzieję, że tym razem mecz nie zakończy się remisem i to nasza drużyna będzie mogła cieszyć się ze zwycięstwa” – powiedział Michniewicz.
Według współorganizatora Erica Salvata tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „Gdy międzynarodowe legendy boiska przekazują sportowe wartości polskiej młodzieży”. Organizatorzy zapowiadają także wydarzenia towarzyszące w Manufakturze i w strefie przy stadionie, a dzień wcześniej galę Grand Opening w hotelu Andel’s. Podczas spotkania zaprezentowano stroje obu drużyn oraz oficjalną piłkę Meczu Gwiazd 2026. Partnerem technicznym wydarzenia, podobnie jak rok wcześniej, została firma ZINA.
Autor
Redakcja Łódź+
Tekst opublikowany przez zespół redakcyjny Łódź+. Masz temat? Napisz do nas – szukamy najlepszych historii z miasta.
Dyskusja
0 komentarzy
Komentarze są moderowane przed publikacją.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Bądź pierwszy.




